Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

LAUFEN Clean Coat Active: ochronna tarcza przeciw wirusom i bakteriomObok designu, to właśnie higiena i czystość odgrywają kluczową rolę w tworzeniu komfortowej przestrzeni łazienki. Dlatego wielu właścicieli toalet prywatnych, jak i publicznych, polega na ceramice LAUFEN.

Jej powierzchnia, która może dodatkowo zostać uszlachetniona higieniczną powłoką LAUFEN Clean Coat (LCC) zapewnia ceramice świeży wygląd, a jednocześnie zapobiega powstawaniu zabrudzeń, smug oraz osadzaniu się kamienia. Zmniejsza również koszty i nakład pracy związany z czyszczeniem. LAUFEN robi kolejny krok w segmencie utrzymania czystości w łazience i wprowadza LCC Active. To  nowe rozwiązanie, które podnosi higienę umywalek, toalet i bidetów na zupełnie nowy poziom, dzięki dodatkowym właściwościom antywirusowym i antybakteryjnym.

Powłoka LCC Active to efekt intensywnych badań przeprowadzonych przez firmę LAUFEN. Niezawodnie zabija bakterie i wirusy, a jej skuteczność została przetestowana i potwierdzona przez niezależne instytuty badawcze zgodnie z surowymi wymaganiami norm ISO 21702:2019 i ISO 22196:2011.

- Nowa powłoka stanowi ogromny postęp w dziedzinie higieny i bezpieczeństwa w szpitalach, domach opieki, hotelach i innych miejscach, które wymagają czystego, wolnego od bakterii środowiska - mówi Alfred Mittermair, Dyrektor ds. Badań i Innowacji w LAUFEN.

Specjalne właściwości higieniczne

Powłoka LCC Active nakładana jest na ceramikę i stabilizowana termicznie w trakcie złożonego procesu produkcyjnego. Specjalne właściwości tego naturalnego materiału doskonale zamykają nawet najmniejsze pory szkliwa. LCC Active ma wartość chropowatości powierzchni równą 0,01 µm. Dzięki temu ceramika pokryta tą powłoką jest prawie dwa razy gładsza niż w przypadku tradycyjnych powłok. Uszczelnienie i specjalna kompozycja chemiczna zapewniają idealną ochronę przed zanieczyszczeniami, bakteriami i wirusami. Dzięki zapobieganiu przed przyleganiem cząstek brudu, kamienia, tłuszczu i zarazków do powierzchni ceramiki, LCC Active ułatwia usuwanie ich wyłącznie poprzez obmywanie wodą. Wszelkie pozostałe wirusy czy bakterie giną dzięki właściwościom powłoki.

Mniej chemii i łatwiejsze czyszczenie

LCC Active posiada właściwości przyczyniające się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie ilości używanych do czyszczenia ceramiki sanitarnej środków chemicznych. Hydrofilowe (przyciągające wodę) właściwości LCC Active sprawiają również, że środki myjące i dezynfekujące są rozprowadzane równomiernie na powierzchni, co zwiększa ich skuteczność.Powłoka LCC Active jest ściśle połączona ze szkliwem i odporna na środki czyszczące powszechnie stosowane w łazienkach. Dlatego wyjątkowo dobrze sprawdzi się w często używanych łazienkach - na lotniskach, w szpitalach, domach opieki, hotelach i placówkach opiekuńczych dla dzieci. Są to miejsca, w których priorytetem są higiena i czystość, ale równie istotna jest kwestia minimalizowania kosztów czyszczenia i konserwacji. LCC Active zapewnia również ochronę i komfort w prywatnych łazienkach, których użytkownicy przykładają najwyższą wagę do higieny.

Zrównoważony rozwój i utrzymanie jakości


Kolejną zaletą LCC Active jest sposób, w jaki chroni naturalne piękno i wygląd ceramiki przez wiele lat. Nawet przy intensywnie używanych umywalkach, miskach WC czy bidetach, LCC Active pomaga zachować czystość i wysoką jakość powierzchni na długi czas.

Dla architektów i właścicieli budynków oznacza to większe bezpieczeństwo inwestycji oraz działanie w duchu zrównoważonego rozwoju, ponieważ produkty o dłuższej żywotności nie wymagają tak częstej wymiany. Ceramika z LCC Active może być również łatwo poddana recyklingowi, gdyż powłoka składa się z nieorganicznych materiałów krzemionkowych.

LAUFEN oferuje powłokę LCC Active w wybranych liniach ceramiki sanitarnej. Dostępna jest wyłącznie w kolorze białym w połysku.

LAUFEN
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <