Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Funkcjonalność na okrągło, czyli najnowsze trendy w meblach tapicerowanychSofy o miękkich, organicznych kształtach, efektowne pufy „3 w 1” czy wielozadaniowe narożniki z funkcją ładowania smartfonu – meble na nachodzący sezon mają przede wszystkim sprzyjać odprężeniu i zapewniać pełny komfort użytkowania. Dzięki nowoczesnym piankowym tworzywom realizacja tego typu projektów stała się dziś niezwykle łatwa i ekonomiczna.


Kanapy, sofy i pufy odgrywają wyjątkową rolę we wnętrzu. Nie tylko je dekorują, lecz mają przede wszystkim dostarcza


 idealnych warunków do wypoczynku. Właśnie ze względu na swoje specyficzne przeznaczenie doskonale odzwierciedlają nie tylko zmiany w stylu życia, lecz także warunki mieszkania na przestrzeni pokoleń. Wśród modnych propozycji na lata 2023-2024 znalazły się meble wielofunkcyjne i modułowe, które idealnie sprawdzą się w niewielkich apartamentach, przytulne sofy i kanapy o krągłych kształtach czy rozwiązania na miarę obecnego rozwoju technologicznego, z wbudowanymi gniazdkami USB lub wyposażeniem audio. Realizacja tego typu złożonych mebli zazwyczaj wiąże się ze zwiększonymi nakładami finansowymi, a co za tym idzie – wyższą ceną finalnego produktu. Dzięki innowacyjnym technologiom materiałowym można znacząco skrócić i uprościć proces wdrożenia indywidualnych projektów na rynek, a jednocześnie ograniczyć koszty i zwiększyć ich przewidywalność. Jedną z nich jest technologia formowania spienionego tworzywa EPP, które na wiele sposobów odpowiada współczesnym trendom w projektowaniu mebli.

Multitasking, komfort, ekologia i wbudowane technologie

Trendy meblarskie na ten i nadchodzący rok cechują się dużym zróżnicowaniem, jednak to pokazuje, jak dynamiczny i złożony jest styl życia współczesnych odbiorców. Przestrzeń mieszkalna nie jest już tylko miejscem rodzinnych spotkań po całym dniu pracy, lecz często pełni także funkcję biura, przestrzeni na relaks czy realizację własnego hobby. Wszystko to sprawia, że musi być maksymalnie funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Warto przy tym zauważyć, że jednocześnie zmniejsza się średnia powierzchnia mieszkań i domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na meble, które mogą być użytkowane na wiele różnych sposobów. Wśród nich można wymienić choćby pufy pełniące funkcje schowka, podnóżka i stolika kawowego, półko-tapczany czy kanapy z wbudowanym blatem. Bardzo pożądane są również meble modułowe, zapewniające dużą swobodę aranżacji poszczególnych członów, w zależności od układu pomieszczenia czy jego aktualnej funkcji. Na przykład moduł narożnika może w zależności od sytuacji posłużyć jako puf, szezlong lub skrzynia na pościel. Zupełnie nowym trendem są meble o zaokrąglonych lub obłych kształtach, które coraz częściej zastępują proste, geometryczne formy. Moda na nawiązujące do natury, organiczne formy idzie w parze z zastosowaniem zrównoważonych materiałów, które są łatwe w ponownym przetwarzaniu lub produkowane przy użyciu surowców z recyklingu. Ponieważ meble mają w pełni odzwierciedlać styl życia użytkowników i służyć przede wszystkim ich wygodzie, na rynku można coraz częściej spotkać również meble z funkcją masażu, wbudowanym panelem audio, stacją dokującą do smartfona czy ładowarką indukcyjną. Nowoczesne metody przetwarzania EPP ułatwiają realizację wszystkich takich koncepcji, zapewniając w każdym przypadku atrakcyjną wartość dodaną.

Elastyczny materiał do produkcji wielozadaniowych mebli

Spieniony polipropylen to materiał o komórkowej strukturze, który jest w 95% wypełniony powietrzem. Dzięki temu łączy w sobie minimalną wagę z charakterystyczną dla tworzywa PP optymalną odpornością na uderzenia. Jego charakterystyczną cechą jest tzw. pamięć kształtu. Gwarantuje ona, że nawet meble o najbardziej oryginalnych, organicznych formach zachowają na długo swoją pierwotną formę i sprężystość. Sprawia to, że jest wręcz idealnym materiałem do produkcji modnych modułowych mebli, które mogą być łatwo przenoszone i użytkowane na różne sposoby. Stosowane w firmie Knauf Industries technologie przetwarzania EPP zapewniają ogromną łatwość projektowania i seryjnej produkcji części o dowolnych kształtach i funkcjach, takich jak m.in. wypełnienia siedzisk, zagłówków, oparć czy nawet elementów konstrukcyjnych z wbudowanymi wzmocnieniami. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu do projektowania, wizualizacji 3D można wkomponowywać w bryłę mebla poszczególne elementy, wprowadzać w nich dowolne zmiany i optymalizować je pod kątem kosztów produkcji. W zależności od tego, jaką funkcję ma pełnić dany komponent, można elastycznie dobrać jego gęstość i wytrzymałość mechaniczną. Pianka EPP jest również doskonałym izolatorem termicznym i elektrycznym, dzięki czemu chroni wrażliwą elektronikę przed ekstremalnymi temperaturami, przebiciami i wstrząsami. Metoda formowania pneumatycznego EPP zapewnia wysoką precyzję wytwarzania wszelkich detali. Otwiera to możliwości produkcji kreatywnych zestawów modułowych mebli, których elementy mogą być w siebie „wpinane”, tworząc większą całość. Takie meble z monomateriału są bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż mogą być poddane niemal w 100% recyklingowi. Ponadto jedna z odmian EPP o nazwie rEPP powstaje z surowca z zawartością tworzyw z recyklingu zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej.Knauf Industries

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <