Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Pomysł na kolor w kuchniStylistyka wnętrza zależy od zastosowanych w nim barw.  Nawet mały akcent kolorystyczny może odegrać kluczową rolę w tym, jak odbieramy przestrzeń. Przeanalizujmy wpływ barwy na wygląd pomieszczenia na podstawie czterech aranżacji, z wykorzystaniem baterii zlewozmywakowych marki Ferro.


Kolor oddziałuje na nasze zmysły, nastrój i motywację. Może zrelaksować umysł bądź pobudzić do działania. To, w jaki sposób go odbieramy, zależne jest od otaczających barw, powierzchni, na których jest zastosowany, jak i ilości, w jakiej występuje we wnętrzu.

CzarnyPierwsza aranżacja jest nowoczesna, z nutką industrializmu, gdzie kolorem przewodnim jest czarny. Wzmacnia on koncentrację i dodaje wrażenia elegancji i luksusu. Wykorzystanie tej ciemnej barwy najlepiej sprawdza się w większych i dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Zastosowana na dużych płaszczyznach może znacząco zmniejszyć je optycznie. Matowa zabudowa kuchenna w połączeniu z betonem na ścianach skutkuje harmonijnym, minimalistycznym charakterem. Świetnym dopełnieniem jest jasne drewno, które ociepla wnętrze, sprawiając, że staje się ono bardziej przyjazne. Strefa mycia zlokalizowana jest na wyspie, przez co bateria przyciąga uwagę. Wybrano niestandardowy model marki Ferro – Zumba II. Czarna, elastyczna wylewka jest 2-funkcyjna, a pozostałe elementy wykończono połyskliwym chromem. Bateria dodaje oryginalności i pasuje do odważnych wnętrz.ZielonyKolejne wnętrze zaprojektowano w nowoczesnej odsłonie stylu retro z zielonymi elementami. Kolor ten, kojarzący się nam z naturą i harmonią idealnie prezentuje się w tym ciepłym pomieszczeniu. Możemy się tu wyciszyć i poczuć bezpiecznie. Fronty zabudowy kuchennej są jasne: białe u góry i beżowe na dole. Dodatkowej lekkości dodaje wnętrzu duża ilość naturalnego światła wpadającego przez okno. Przygaszony odcień zieleni wykorzystany na lamelach i stole jadalnianym, urozmaica przestrzeń. Zestawienie go z marmurem i złotymi dodatkami podkreśla wrażenie elegancji. Zastosowano stojącą baterię Fiesta Bright Gold o klasycznej formie i złotym, połyskliwym  wykończeniu. Daleki zasięg wylewki i wykonanie z mosiądzu gwarantuje wygodę i trwałość przy użytkowaniu.
 MorskiKolejna aranżacja to kuchnia z wykorzystaniem koloru morskiego w stylu nowoczesnego vintage. Przygaszony odcień wywołuje uczucie spokoju i nadziei, jednocześnie pobudzając kreatywność. Przez jasne i ciepłe barwy, wnętrze sprawia wrażenie przytulnego, a dodatki z drewna tylko je wzmacniają. Wybór zlewozmywakowej baterii Camira Inox ze stali nierdzewnej koreluje z uchwytami i punktami oświetleniowymi. Jej tradycyjny, wygięty kształt i szczotkowana powłoka wykończeniowa sprawia, że pasuje do wielu stylów.Czerwony
Ostatnia aranżacja o eklektycznym charakterze stawia na odważne, czerwone akcenty kolorystyczne. W odpowiedniej ilości barwa ta wzmaga energię i motywację do działania. Tradycyjną zabudowę kuchenną z białymi frontami i chromowanymi uchwytami, wykończono drewnianym blatem. Zestawienie z jasno miętowym kolorem ścian daje poczucie świeżości i orzeźwienia. Finalnie, sprzęty AGD sprawiają, że kuchnia wywiera niepowtarzalne wrażenie. Idealnie pasuje do nich jednouchwytowa bateria Zumba o czerwonym wykończeniu elastycznej wylewki. Współczesna forma koresponduje z pozostałym wyposażeniem, a unikatowy kolor sprawia, że nie da się przejść obok niej obojętnie.
Kolor w kuchni można zastosować na wiele sposobów: od małych, akcentujących elementów, po całe płaszczyzny. W ofercie Ferro znajdziemy odpowiednią baterię do każdego stylu wnętrzarskiego, jak i zastosowanych w projekcie barw.

FERRO
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <