Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Nowe wodomierze w ofercie FERROFERRO zmienia i poszerza dostępną w swoim portfolio ofertę wodomierzy. Dwa nowe modele z linii SJ PLUS zastępują starsze rozwiązania z serii CDSD. Kolejne dwie propozycje tworzą nową linię SJ PLUS PLI. Te ostatnie przystosowane są do kablowego odczytu zdalnego za pomocą nadajnika impulsów.


Rozliczanie się za zużytą wodę za pomocą wskazań wodomierza to jeden z lepszych sposobów na precyzyjne obliczenie należności za to medium. Polskie prawo na tyle restrykcyjnie podchodzi do tematu tych urządzeń, że reguluje kwestie związane z zasadami ich wymiany, a także przeglądu i legalizacji. Wodomierz – choć niewielki – działać musi dokładnie i bez zarzutu, przy okazji uniemożliwiając ewentualne nadużycia w zakresie rozliczeń.
Nowe propozycje od FERRO

Te funkcje idealnie pełnią wodomierze marki FERRO. Urządzenia do pomiaru zużywanej wody od lat stanowią część oferty firmy. Aktualne zmiany w portfolio marki dotyczą zastąpienia starszej generacji wodomierzy CDSD nowymi modelami z linii SJ PLUS. Ferro zdecydowało się także na stworzenie kolejnej linii tego typu urządzeń - SJ PLUS PLI. Znajdą się w niej urządzenia przystosowane do kablowego odczytu zdalnego za pomocą nadajnika impulsów. Nowością wśród propozycji FERRO jest również nadajnik kontaktronowy impulsów do wodomierzy z kontaktronem zatopionym w żywicy z linii SJ PLUS PLI.

Nowa seria SJ PLUS wyróżnia się atrakcyjnym designem, a także podwyższoną klasą metrologiczną w porównaniu do modeli CDSD. Wśród innych zalet nowych wodomierzy FERRO warto wymienić odporność na działanie pola magnetycznego, hermetyczne liczydło oraz praktyczną możliwość montażu w pionie lub  poziomie. Wysoką jakość nowych urządzeń potwierdza Certyfikat Badania Typu WE (zgodność z dyrektywą MID) i atest PZH.  
Najważniejsze parametry wodomierzy SJ PLUS

Nowa linia SJ PLUS to dwa modele wodomierzy jednostrumieniowych suchobieżnych (do wody ciepłej i zimnej). Linia SJ PLUS PLI to natomiast dwa modele jednostrumieniowe suchobieżne (do wody ciepłej i zimnej) przystosowane do kablowego odczytu zdalnego za pomocą nadajnika impulsów. Wśród ich najważniejszych cech warto wymienić:

- zabezpieczenie przed oddziaływaniem zewnętrznego pola magnetycznego,
- maksymalne ciśnienie robocze (MAP) na poziomie 1,6 MPa (16 bar),
- podwyższoną klasę metrologiczną H-R80 V-R63,
- montaż poziomy lub pionowy,
- hermetyczne liczydło,
- przystosowanie do zabudowy w instalacjach wewnątrz budynków.

Różnice między modelami dotyczą temperatury roboczej, która dla urządzeń przeznaczonych do pomiaru wody ciepłej wynosi maksymalnie 90°C, a dla wody zimnej – maksymalnie 50°C.FERRO  www.ferro.pl
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <